Lektori

Alenka M. – koordinátorka Online lessons, lektorka anglického jazyka

„Ak by mi niekto na Základnej škole povedal, že raz budem učiť angličtinu, zrejme by som mu len ťažko uverila. Moja prvá školská skúsenosť najmä kvôli pani učiteľke nebola príjemná. Všetko sa zmenilo na gymnáziu.

Začalo to skvelými angličtinármi, letnými študijnými pobytmi v Londýne, pracovnou príležitosťou v Spojenom kráľovstve, návštevou štátnej jazykovej školy v Prešove až po začatí štúdia anglického jazyka a literatúry na univerzite.

Lásku a vášeň k učeniu detí som si začala pestovať vďaka ponuke pracovať v jazykovej škole Berlitz v Bratislave. Následne v anglickej škôlke Berlitz a v neposlednom rade to bola ZŠ Narnia – bilingválna ZŠ, ktorá mi otvorila srdce a dvere k zdokonaleniu sa v praxi, ako aj v angličtine vďaka internacionálnemu pracovnému prostrediu.

Mojím vnútorným cieľom je ukázať deťom, že angličtina nie je len predmet v škole, ale je ich každodennou súčasťou, ako aj to, že samotné učenie vôbec nemusí byť „mučenie“, ale zábava, kde sa „hrajú“ a zároveň učia, pričom o tom ani oni sami mnohokrát nevedia.“

Prečítajte si blog o lektorovi

 

Maťka B. – lektorka anglického jazyka

„Angličtine sa venujem už viac ako dvadsať rokov. Najskôr na jazykovej škole a neskôr počas viacročného pobytu v Anglicku sa tento jazyk stal neodmysliteľnou súčasťou môjho života.

Napriek tomu, že naučiť sa cudzí jazyk môže byť ťažké verím, že hodina angličtiny nemusí byť len o bifľovaní sa nových slovíčok a nekonečných gramatických cvičeniach. Naopak, môže to byť zábava, pri ktorej zvládneme aj gramatiku, naučíme sa nové slovíčka a samozrejme budeme konverzovať.“

Prečítajte si blog o lektorovi

 

Michal Z. – lektor anglického jazyka

“Do angličtiny som sa zamotal už ako malý chlapec, keď som sledoval rozprávky Dexter’s laboratory. Naučením sa prvej vety “What does this button do?” začal môj záujem o angličtinu. S rovnakým záujmom som pokračoval na bilingválnom gymnáziu, kde som 8 rokov študoval, ale aj počúval ako moja americká výslovnosť nie je správna. Štúdium som pokračoval na Manažmente univerzity Komenského. Neskôr som však zistil, že najviac ma baví manažovať práve hodiny angličtiny. A tak sa venujem manažovaniu hodín už vyše päť rokov a rád v tom budem pokračovať.

Myslím si, že vedieť vyjadriť myšlienky netradične a v inom jazyku je super. Myslím si, že angličtina otvára možnosti kontaktu nie len s ľuďmi, ale aj so srdcom. Rád každého naučím, prečo je angličtina zaujímavá.”

Prečítajte si blog o lektorovi

 

Daska G. – lektorka anglického jazyka

„Nikdy by ma nenapadlo, že sa angličtina stane mojim koníčkom. Keď som však  začala študovať na univerzite pochopila som, že je to práve angličtina, ktorá mi môže otvoriť dvere do sveta. Zistila som tiež, že „bifľovačky“ a suché memorovanie ma vôbec nebavia, a že to treba trošička okoreniť. Tak som sa rozhodla, že sa zbalím a naučím sa angličtinu, keď už tak poriadne. Takto nejak sa začala moja ročná cesta v Austrálii, kde som študovala prípravu na Cambridge a získala Cambridge Advanced English Certificate (C1). Aby som ju hodila trošku do praxe, začala som pracovať ako asistentka v anglickej škole. Toto moje dobrodružstvo a život v medzinárodnom prostredí ma naučilo veľmi veľa, najmä to, že vedieť cudzí jazyk je veľká výhoda a navyše keď sa ho môžete naučiť formou zábavy a praxe.

Rada by som svoje získané skúsenosti chcela odovzdať ďalej, pretože hoci sa nám cudzí jazyk zdá na začiatku ako spleť chaoticky usporiadaných slov, ten pocit, keď to začne dávať význam naozaj stojí za to.“

Prečítajte si blog o lektorovi

 

Saša M. – lektorka anglického jazyka

„Ahojte. Volám sa Alexandra a láske k štúdiu jazykov som prepadla už na základnej škole, kde bola angličtina odjakživa mojim obľúbeným predmetom. Zúčastňovala som sa olympiád v angličtine a ohromne ma fascinovalo hovoriť cudzím jazykom už od mala.

Moje stredoškolské roky som strávila na španielskom bilingválnom gymnáziu, kde mi cudzie jazyky ešte viac učarovali. Síce som maturovala v španielskom jazyku, nikdy by som ale nepovedala, že práve znalosť angličtiny mi veľakrát pomôže k pochopeniu zdanlivo úplne inej reči.

V súčasnosti som študentkou anglického jazyka na univerzite v Prešove. Mojim cieľom je vštepiť lásku k cudzím jazykom a hlavne k angličtine aj iným ľuďom, najmä tým menším, pretože každý jazyk, ktorý ovládame, nám otvára mnoho ďalších dverí do sveta. Naše spoločné hodiny budú stáť za to.”

 

Viktória D. – lektorka anglického jazyka

„Jazyky si ma získali už ako malé dievča. Začalo to každoročnou účasťou na olympiáde v anglickom jazyku, ku ktorej sa neskôr pridala španielčina, ruština, nemčina a mnohé iné jazyky.

Verím, že jazyky otvárajú dvere do sveta. Mne umožnili študovať a stážovať v mnohých krajinách sveta, ako napríklad na Kube, v Rusku, Španielsku či Luxembursku. Vďaka jazykom dnes môžem povedať, že mám priateľov v mnohých kútoch sveta.

Sama sa naďalej venujem viacerým cudzím jazykom. Chcela by som študentom priblížiť svoj pohľad na jazyky, zdieľať s nimi vlastné osvedčené tipy a triky a dokázať, že jazyky vedia byť jedna veľká zábava.“

 

Julka Ch. – lektorka anglického jazyka

„Môj prvý kontakt s angličtinou bol už v materskej škole, počas ktorej som navštevovala súkromnú jazykovú školu pre deti. Na základnej škole som bola zaradená do jazykovej triedy. Po ukončení moje kroky smerovali na bilingválne gymnázium, kde som po piatich rokoch úspešne zmaturovala a odišla s medzinárodne platným certifikátom CEF C1.

Počas tohto štúdia som mala možnosť niekoľkokrát navštíviť Spojené kráľovstvo a okrem všetkých známych pamiatok nahliadnuť a priamo sa zúčastniť ich vyučovacieho procesu. Momentálne som študentkou psychológie na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity.

Štúdium na vysokej škole mi umožňuje venovať sa aj výučbe anglického jazyka, tento čas rada využívam zmysluplne, keďže interakcia môjho štúdia a práce s deťmi mi pomáha prepojiť teóriu s praxou.

Sama vidím, akou výhodou je v dnešnej dobe ovládať cudzí jazyk, a koľko nových možností táto znalosť prináša. Teším sa už teraz na hodiny s malými Angličanmi.”

 

Naty J. – lektorka anglického jazyka pre „pre-school & young learners“

Spievanie detských piesní a učenie sa krátkych rýmovačiek. Takto vyzeral môj prvý kontakt s angličtinou v materskej škole. Už vtedy som možnosť hovoriť cudzím jazykom považovala za niečo výnimočné. Avšak až po prestupe na bilingválne gymnázium som sa v angličtine mohla rozvíjať tak, ako som skutočne chcela.

Konverzačné hodiny s native speakermi, štúdium britskej a americkej literatúry či výmenný pobyt v Holandsku, všetky tieto skúsenosti mi dali úplne nový rozmer jazyka. Angličtina ma bavila natoľko, že som niekoľko rokov popri škole chodila aj na súkromné hodiny, ktoré mi tiež dopomohli úspešne zmaturovať na úrovni C1.

Momentálne študujem učiteľstvo anglického a ruského jazyka na univerzite v Banskej Bystrici, čo ma len naďalej utvrdzuje v tom, aká obohacujúca je znalosť jazyka a jeho kultúry. Myslím, že z môjho študijného odboru je jasné, že práca s deťmi je niečo, čo ma napĺňa a čomu by som sa určite chcela venovať. Verím, že naše spoločné hodiny budú radostným dobrodružstvom. 🙂

 

Tinka F. – lektorka anglického jazyka pre deti a dospelých

„Cudzie jazyky patrili už na základnej škole medzi moje najobľúbenejšie predmety. Na základke som sa pravidelne zúčastňovala na olympiádach prevažne z anglického jazyka, a moja vášeň preň ma doviedla na bilingválne gymnázium. Certifikát na úrovni CEF C1 si hrdo strážim ako oko v hlave.

Po strednej škole som túžila v angličtine napredovať, a preto som si vybrala štúdium angličtiny a kultúry v odbornej komunikácii. Tento, už takmer univerzálny jazyk, mi otvoril dvere do niekoľkých krajín, ktoré som stihla navštíviť a svoje obzory sa snažím neustále rozširovať. Vďaka angličtine dokážem komunikovať s priateľmi z Grécka, Španielska, Malty a iných, to všetko pomocou jediného jazyka.

Na hodinách klientom ukazujem, že učenie sa cudzieho jazyka nie je o poučkách či memorovaní pravidiel. Učiť sa nový jazyk je zábavnou výzvou. Malí ani veľkí klienti sa nemusia báť, že urobia chybu, či niečo zle vyslovia. Pretože práve robenie chýb je neodmysliteľnou súčasťou učenia sa jazyka a posúva nás vpred.”

 

Mery P. – lektorka anglického jazyka pre deti a dospelých

Ahojte!

„Volám sa Marianna, no všetci má volajú Mery. Nadšenie pre angličtinu som pociťovala už v materskej škole, kde som s nadšením po každej hodine prišla domov a tešila som sa, aké ďalšie anglické slovíčka som sa naučila. Po osvojení si stále nových a nových slovíčok či výrazov som sa rozhodla pokračovať v tomto krásnom jazyku a prihlásila som sa na bilingválne gymnázium, kde bolo viacero predmetov v angličtine.

Ešte na lepšie zdokonalenie jazyka, som mala popri škole súkromné hodiny angličtiny, počas ktorých som sa pripravovala na certifikát IELTS, ktorý mi umožnil prijatie na vysokú školu pred prijímačiek.

Momentálne študujem tlmočníctvo a preklad v Košiciach, kde som v neustálom kontakte s anglickým jazykom. Verím, že každý nadšenec angličtiny si ju spolu so mnou zamilujete.”

 

Rea M. – Muttersprachlerin (rodená nemecky hovoriaca lektorka pre deti a dospelých) a lektorka detských kurzov pre anglický jazyk

“Odmalička ma rodičia viedli k nemčine. Začalo to tým, že ma prihlásili do nemeckej škôlky na Slovensku. Rovnako to pokračovalo aj s prvým stupňom na základke a od 5.ročníka ZŠ som študovala v Rakúsku. Nemecký jazyk som si zamilovala natoľko, že pokračujem v štúdiu na univerzite v Rakúsku.

To, že som sa aj vďaka onlinelessons naučila veľa jazykov mi otvorilo nové horizonty a možnosti, o ktorých som ani netušila. Rada by som posunula túto skúsenosť aj iným deťom, či dospelým, aby aj vďaka novému jazyku si našli svoje miesto vo svete.”

 

Zuzka K. – lektorka nemeckého jazyka pre dospelých

“Lásku k nemeckému jazyku vo mne vzbudila moja učiteľka nemčiny na gymnáziu, ktorej som dodnes nesmierne vďačná. Bola to inšpiratívna žena, ktorá dokázala učiť moderne a pútavo. Začala som sa ju učiť v 14 rokoch a poviem vám, že to vôbec nebolo neskoro. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že začať s jazykom sa dá kedykoľvek. Stačí impulz, malé poštuchnutie, vlastná vnútorná motivácia alebo len čistá zvedavosť, či výzva.

Učím tento jazyk už viac ako 20 rokov (na gymnáziách s rozšíreným vyučovaním nemčiny, na nemeckom gymnáziu v Sasku, na jazykových školách, vo firmách, na vysokej škole, individuálne) a stále v ňom nachádzam veľa inšpiratívneho. Je to hudba, knihy, filmy, odborné ale aj populárne texty, fascinuje ma jeho vývin a neobmedzené možnosti. Po štúdiu nemeckého jazyka a literatúry som absolvovala nespočetné množstvo kurzov, seminárov a pobytov predovšetkým v Nemecku na rôznych školách a inštitúciách a naučila som sa ako učiť zábavne, bez nátlaku a efektívne.

Mám veľmi rada prácu s ľuďmi, od ktorých sa aj ja učím mnohým veciam a stále sa teším z každého človeka, ktorý dosiahne pokrok v rozprávaní, porozumení, zdokonalí svoje vyjadrovanie alebo písanie v jazyku. Učenie jazyka je tak rôznorodé a zábavné, že ma príprava na každú hodinu napĺňa radosťou a každá odučená hodina je pre mňa zdrojom energie a inšpirácie.”

 

Viki N. – lektorka anglického jazyka

„Verím, že intenzívne precvičovanie a navodenie reálnych situácií veľmi pomáha pri učení sa cudzích jazykov.

Snažím sa, aby tejto formy boli súčasťou mojich hodín. Som fanúšikom individuálneho prístupu a prispôsobujem výučbu individuálnym požiadavkám a vekovej kategórii.

Absolvovala som Anglický jazyk a literatúru na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity. V rámci programu PHARE som bola v 1997 na študijnom pobyte na Brighton University. Som lektorkou anglického jazyka viac ako 20 rokov a vo Veľkej Británii som strávila on and off 12 rokov.

Nikdy som si nemyslela, že budem schopná čítať dennú tlač v angličtine. Začínala som s úbohými znalosťami a po 2 rokoch EFL classes v UK som sa pripravovala na professional level. To je moja životná skúsenosť. Prajem všetkým záujemcom veľa nadšenia, motivácie a zvedavosti pri rozširovaní vedomostí z cudzieho jazyka.“

 

Katka M. – lektorka anglického jazyka

„Angličtina je pre mňa srdcovou záležitosťou od momentu, kedy som opustila domovinu a odsťahovala sa do Anglicka, kde som prežila parádnych 15 rokov. Bol to čas, ktorý som využila na štúdium a získala proficiency cambridge certificate a neskôr teaching efl cambridge certificate.

Na Slovensku sa venujem výučbe angličtiny už 12 rokov. Milujem tento jazyk. Rada otváram brány do anglického sveta menším aj väčším klientom a niekoľko rokov úspešne vediem firemné kurzy. Teším sa na naše spoločné lekcie.”

 

Milka P. – lektorka španielskeho jazyka

„Volám sa Emília Pajkošová, som učiteľkou španielskeho jazyka na gymnáziu a jazykových školách. Španielčina nie je pre mňa iba prácou, ale aj záľubou a mojím druhým jazykom, keďže som v Španielsku strávila osem rokov.

Mojím hlavným cieľom je šíriť záujem nielen o španielsky jazyk, ale aj o ich kultúru. Svojich žiakov  vždy podporujem, pomáham im a hlavne sa snažím udržiavať ich záujem o učenie. Snažím sa byť kreatívna, neustále hľadám nové spôsoby ako dostať nové učivo žiakom do hlavy. Usilujem sa hlavne o to, aby sa žiaci nenudili, aby ich učenie bavilo a našli si takú metódu, ktorá im vyhovuje.

Učenie sa cudzích jazykov môže byť určite zábavné a som presvedčená, že cudzí jazyk sa môže naučiť ktokoľvek, bez ohľadu na talent, či vek – musí však vedieť ako na to. A ja vždy veľmi rada pomôžem.“

Prečítajte si blog o lektorovi

 

Miška Sz. – lektorka francúzskeho a anglického jazyka

„Volám sa Michaela Szabóová a už od detstva ma zaujímali jazyky.

Fascinuje ma, že každý jazyk vyjadruje tú istú skutočnosť inými slovami. Už od materskej školy som sa venovala angličtine a na bilingválnom gymnáziu sa k tomu pridala ešte francúzština. Komunikácia je podľa mňa v živote jedna z najdôležitejších vecí.

Rada pomôžem tým, ktorí sa po francúzsky nedokážu dorozumieť, hoci po tom túžia. A tým, ktorí potrebujú francúzsky jazyk k práci rada rozviažem jazyk a pomôžem nadobudnúť istotu v gramatike, čítaní či posluchu.

Štúdiu prekladateľstva a tlmočníctva v jazykovej kombinácii angličtina a francúzština som sa venovala 5 rokov na Prešovskej univerzite. Francúzština ma fascinuje hlavne spôsobom, akým vyjadruje veci vo svete. Príde mi iná, obraznejšia.

Mám dlhoročné skúsenosti s výučbou jazykov a prispôsobujem ho potrebám a požiadavkám malých, či veľkých klientov. Svoju prácu odvádzam vždy najlepšie ako viem. Som precízna a ústretová. Bude mi cťou, ak sa stanem vašou lektorkou francúzskeho jazyka prostredníctvom jazykovej platformy online lessons.sk.”

 

Miška M. – lektorka nemeckého jazyka

Počas štúdia na vysokej škole a krátko po ňom som strávila v Nemecku a Švajčiarsku, čo bol čas, kedy mi nemčina akosi prirástla k srdcu. Momentálne sa venujem deťom, ktoré majú dyslexiu či iné poruchy učenia. Predtým to boli gymnazisti. Myslím si, že jazyk sa dokáže naučiť každý – dôležitá je motivácia. Mám radosť, keď môžem vidieť ovocie svojej práce – asi ako každý človek. Na učení jazyka sú pokroky viditeľné najmarkantnejšie, možno preto ma táto práca baví.“

Prečítajte si blog o lektorovi

 

Stephen H. – lektor anglického jazyka a business English (native speaker z USA)

“Originally from Texas, ever since studying abroad in Austria & Germany I have loved to travel and explore Europe, trying new foods and seeing new cities. Teaching was what first brought me to Slovakia in 2014, and now it has helped me to meet new people and learn more about Slovakia and beyond.

Although English can be a very infuriating language, I aim to make learning it as fun and engaging as possible, opening people’s eyes to a different culture & perspective.“

Prečítajte si blog o lektorovi

 

Barry O. – lektor anglického jazyka (native speaker z UK)

“My name is Barry ODonohoe. I am 30 years old and I’mm originally from Dublin, Ireland. I have been teaching general, academic and business English for over 7 years now. I’ve taught kids, teenagers and adults of various nationalities such as Italian, Spanish, Slovak, Brazilian and Japanese. I really enjoy building the student-teacher relationship and creating and providing the tools that help my students improve their English language skills both during our lessons but also outside of the classroom. I have taught both in Dublin and in Slovakia in various settings such state schools, universities and language schools and now online!

Since becoming a CELTA qualified teacher and also living in a non English speaking country. I fully understand how speaking a second language confidently and fluently, opens up more opportunities both personally (making friends, watching movies, shopping, travelling) and professionally (travelling for work, communicating with colleagues, pursuing further education or professional development opportunities ) I have recently joined Skypelessons.sk and my experience has been positive. Skypelessons.sk have been flexible with my teaching hours and have been responsive to my questions.

If you would like a great language company to work with your schedule and interact with fantastic teachers online, I would choose Skypelessons.sk.

 

Zuzana Š. – lektorka talianskeho jazyka

Bola to práve táto jediná veta, ktorá vznietila moju túžbu ucíť sa cudzie jazyky: “koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.”

Už na strednej skole som si vybrala okrem angličtiny aj španielčinu a neskôr taliančinu. Uvedomovala som si, že iba znalosť jazykov mi otvorí dvere do sveta. Vo veku, v akom som bola po skočení strednej školy sa mi zdalo, že svet mi leží pri nohách a stačí len vykročiť za novými skúsenosťami.

Okamžite po maturitnej skúške som sa prihlásila na univerzitu v Bologni (Taliansko), aj napriek tomu, že som taliansky jazyk neovládala. Úspešne som dokončila vysokoškolské štúdium a v Taliansku som ostala lebo mi tato krajina prirástla k srdcu.

Prostredníctvom výučby tohto temperamentného jazyka s radosťou podám svoje jazykové znalosti ďalej. Svojim klientom priblížim taliansku kultúru a vnímanie života očami Taliana. Je to životný štýl – „bella dolce vita“.