Spoznajte lektorov Skype lessons.sk (9. časť)

Ako posledného z našej posádky Skype lessons Vám predstavujeme Michala, lektora anglického jazyka. Veľmi si vážime mužské zastúpenie v našich lektorských radoch. Mike, tak ho voláme. Jeho familiárne meno vie mnohých klientov zmiasť, že sa jedná o native speakra. Nie sú však ďaleko od pravdy. Mikov prízvuk, ako aj prízvuk a intonácia ostatných lektorov je často na nerozoznanie od nativov.


Na tieto aspekty jazyka si pri výbere lektorov dávame záležať, aby sa naši klienti nenaučili slovensky znejúcu angličtinu. Kto hodiny s Mikom okúsil vie, že jeho humor je nezameniteľný. Kto je Mike, ako sa do angličtiny zaľúbil a prečo je podľa neho dôležité sa vedieť v tomto jazyku dorozumieť si prečítajte v poslednom blogu zo série článkov „Spoznajte lektorov Skype lessons“.

Volám sa Mike, a pôsobím ako Skype lektor angličtiny. Učím angličtinu už päť rokov každého, kto sa rád naučí. Tento jazyk som si vybral, lebo je zaujímavý, veľmi užitočný a učil som sa ho odmalička.

Už ako malý chlapec, keď som sledoval rozprávky Dexter’s laboratory. Naučením sa prvej vety “What does this button do?” začal môj záujem o angličtinu.

S rovnakým záujmom som pokračoval na bilingválnom gymnáziu, kde som 8 rokov študoval, ale aj počúval ako moja americká výslovnosť nie je správna. Štúdium som pokračoval na Manažmente univerzity Komenského. Neskôr som však zistil, že najviac ma baví manažovať práve hodiny angličtiny. A tak sa venujem manažovaniu hodín už vyše päť rokov a rád v tom budem pokračovať.

Myslím si, že vedieť vyjadriť myšlienky netradične a v inom jazyku je super. Myslím si, že angličtina otvára možnosti kontaktu nie len s ľuďmi, ale aj so srdcom. Rád každého naučím, prečo je angličtina zaujímavá.

Angličtina je pre mňa ako rodný jazyk. Komunikovať v ňom je mi prirodzené a vďaka tomu mám otvorené dvere ku všetkým informáciám, knihám, videám a filmom v angličtine, čo je úžasné. Ľahšie sa dohovorím aj s ľuďmi, či už rodenými Angličanmi alebo Američanmi, ako aj s tými, ktorí nie sú a majú svoj špecifický prízvuk. Zároveň je veľmi zaujímavé vidieť ako odlišne tento jazyk funguje a zasmiať sa na všetkých vtipoch. Rád by som sa s angličtinou podelil aj s ostatnými.

Priamo cez Skype lessons učím už tri roky a je to dobrý spôsob pre modernú dobu. Ľudia sú viac uvoľnení na týchto hodinách a je možné učiť sa aj keď majú študenti menej času. Je to veľmi flexibilný a rýchly spôsob ako sa učiť.


Mike pre túto chvíľu uzatára sériu blogov o lektoroch Skype lessons.sk. Nevylučujeme, že už čoskoro sa na tomto mieste predstaví ďalší z nich, pretože dopyt po výučbe cudzích jazykov stále narastá. Nevieme, či to bude muž alebo žena, no s určitosťou vieme povedať už teraz, že bude rovnako kvalitnou súčasťou nášho tímu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.