Spoznajte lektorov Skype lessons.sk (1. časť)

Predstavujeme Vám tím lektorov Skype lessons na školský rok 2019/2020. Každý deň spoznáte jedného z našich lektorov za anglickú, nemeckú, španielsku a francúzsku sekciu. Postupne sa oboznámite s tým, kto sú, aké jazyky učia, prečo je daný jazyk ich srdcovkou alebo ako sú spokojní s prácou prostredníctvom internetu. Dozviete sa tiež to, aké sú hlavné výhody učenia cez skype. V úvodnom článku sa predstavuje Alenka, duša projektu Skype lessons.sk


Hi there! 

Moje meno je Alenka. Som zakladateľkou projektu Skype lessons.sk, ako aj jeho koordinátorkou a v neposlednom rade lektorkou anglického jazyka pre deti a dospelých. O tom, kedy a za akých podmienok vo mne skrsla myšlienka učenia cez internet si môžete prečítať v staršom článku.

Poďme ale späť k téme aktuálneho blogu. Angličtine sa so zanietením venujem od svojich 15-tich rokov, kedy som prvýkrát navštívila Londýn a túžba rozumieť ich jazyku (napriek učeniu sa angličtiny od 3.ročníka ZŠ!) bola väčšia ako ja. Fascinovalo ma počuť bežnú frázu “How are you?” úplne iným prízvukom, aký som doposiaľ počula v škole. Zostala som prekvapená, že som tej fráze v danom momente nerozumela. Sklamalo ma to a zároveň vyhecovalo k tomu, aby som sa s nadšením pustila do objavovania jazyka. Objavovanie je nekonečný proces a zvlášť pri učení cudzieho jazyka. Moja vášeň objavovať pokračovala aj počas obdobia na vysokej škole.

Po ukončení univerzity som túžila učiť deti a dospelých angličtinu inak ako učili mňa. Mojím cieľom je, aby ako deti, tak aj dospelí zažili pocit úspechu a napredovania. Aby sa učili a nevedeli, že sa učia. Dá sa to! Jazyk je organizmus živý, stále sa vyvíjajúci a to ma na angličtine láka najviac. Pôžitok dohovoriť sa plynulo, spoznať novú kultúru, iné zmýšľanie a nájsť svoju novú identitu v cudzom jazyku je na nezaplatenie.

Veľmi rada Vám pomôžem posunúť sa v jazyku hoci o malý krok vpred . Učenie je pre mňa energia. Milujem to. Komunikácia s klientmi je moja druhá láska. Nehráme sa na nič, sme to my – tím Skype lessons.sk. Z pozície koordinátorky si neviem predstaviť lepší tím ako mám. Považujem to za najväčší úspech. Spokojní lektori a spokojní klienti – aj to je výsledok súhry tímu Skype lessons.sk. Veríme, že sa spokojnosť  na oboch stranách bude časom len stupňovať, pretože vieme ako byť ešte lepší. A to len vďaka Vám. Sme s Vami už 6. rok.

Pridajte sa k nám. Zažite s nami, aké je to cítiť sa slobodne v ktoromkoľvek jazyku.


V ďalšom blogu vám predstavíme Zuzku K. – lektorku nemeckého jazyka.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.