Spoznajte lektorov Skype lessons.sk (3. časť)

Pokračujeme v spoznávaní našich lektorov. Dnes vám predstavíme ďalší významný pilier nášho tímu Skype lessons. Ak túžite zažívať leto a španielsky hovoriace krajiny po celý školský rok, Milka s jej španielskym čistokrvným temperamentom vám pocit leta, španielskej energie a možno aj kúsok siesty rada zabezpečí. Hneď a zaraz sa ocitnete v španielsku a z hlavy sa Vám zadymí ako na toreadorskom zápase.


Ako sa Milka k španielčine dostala, čo hovorí na učenie španielčiny cez Skype a prečo je podľa nej aktívne ovládanie jazykov pre človeka prínosom sa dozviete v tomto pokračovaní série článkov: „Spoznajte lektorov Skype lessons“.

Ahojte, som Emília Pajkošová Horvátová, učiteľka španielskeho jazyka.

Tomuto jazyku sa venujem už 20 rokov. Najprv som bola samouk v Španielsku, kde som bola „nútená“ rozprávať španielsky, keďže som tam žila osem rokov. Po štúdiu tlmočníctva na vysokej škole v Prešove a Banskej Bystrici som sa začala venovať španielčine aj profesionálne a krásy tohto jazyka šírim ďalej už desať rokov.

Skype hodiny sú súčasťou môjho rozvrhu už rok a vyučovanie z pohodlia domova si neviem vynachváliť. Každý, kto sa rozhodne učiť nový cudzí jazyk sa ho musí učiť sám, nesmie čakať, že to niekto urobí zaňho, a ja som tu preto, aby som to mojím žiakom zjednodušila a usmernila ich. Pri každom mojom študentovi využívam iné metódy, no podstatné je aby veľa počúvali, čítali a hlavne rozprávali. Preto sa počas celej hodiny nezastavím a rozprávam a rozprávam. Skype hodiny sú skvelé hlavne kvôli individuálnej výučbe, nie je potrebné sa prispôsobovať žiadnej skupine, lektor sa vždy prispôsobí Vám.

Keďže cudzí jazyk je predmet, ktorý Vám bude v budúcnosti otvárať mnohé dvere, mojou snahou je žiakov do výučby vtiahnuť čo najhlbšie a ukázať im nielen mnohé cudzie slová, gramatiku či syntax, ale aj kultúru, zvyky a tradície.

Tento typ výučby je ako vystrihnutý pre ľudí, ktorí sa chcú učiť rýchlo a efektívne, ale aj pre tých, ktorí sú zaneprázdnení a nemôžu sa prispôsobovať nikomu inému (iba lektorke 🙂 ).


V ďalšom blogu vám predstavíme Martinu, lektorku anglického jazyka.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.