Flexibilita a individuálne lekcie sú naším “know how” ako si vytvárame miesto na jazykovom trhu.

Posledné týždne sme boli niekedy viac a inokedy menej konfrontovaní otázkou: “Čím sa, Alenka, odlišujete od iných jazykoviek?”. Pred tým ako odpoviem na túto základnú otázku, dovoľte mi ozrejmiť, že samotné slovo “jazykovka” vo mne evokuje rovnaký pocit, ako keď poviete “olomoucké syrečky”. Preto sa oveľa častejšie označujeme jazykovou platformou, ktorá sa skutočne výrazne líši od konkurencie na jazykovom trhu.


Online lessons.sk je v povedomí ľudí od roku 2014 až dodnes. Poradilo sa nám ustáť náročný rozbeh, dva roky éry Covid-19 ako aj problémy s tým súvisiace. Počas plynúcich rokov sme začali tušiť, že nie sme obyčajní. Presné definície, v čom sa od konkurencie líšime, sme pomenovať nevedeli, ani na to nebol čas. Učili sme, bojovali sme za vás, za nás, za kvalitu, za zlepšenia, za opätovné nakopnutia sa aj počas neľahkých časov. Stálo to však za to.

Dvakrát ročne sa našich online-áčov pýtame ako vnímajú spoluprácu s nami. Vo februárovom feedbacku sme boli odvážni. Padla otázka: “V čom sa podľa vás onlinelessons.sk odlišuje od konkurencie?”

Flexibilita a indi-vindi (rozumej individuálne) lekcie boli vašou najčastejšou odpoveďou. Naším vetrom do plachiet.

Poďme sa mrknúť na to, čo “flexi” a “indi-vidni” znamená, keď spolupracujete s jazykovou platformou onlinelessons.sk

Posledné týždne ste z nás urobili super flexibilných lektorov práve vy, naši klienti. Milujeme vaše nápady, spontánne požiadavky, ktorým nemáme dôvod nevyhovieť. “Alenka, ideme s dcérou do Disneylandu na týždeň. Smieme vás poprosiť o 2 týždňový intenzívny kurz  angličtiny pre mňa aj dcérku?”, “Alenka, v lete ideme po rokoch do Talianska na dlhšiu dovolenku. Je možné si objednať 3 mesačný kurz taliančiny a pripraviť ma na letný život “in Italia”? , “Pani Alenka, mám pred sebou dôležitý pohovor. Videla som, že robíte jednorazové kurzy prípravy na interview. Viem si objednať 2 lekcie, prosím?”, “Alenka, ideme do strednej Ameriky, učila som sa španielčinu, a síce roky ju nepoužívam, potrebujem refresh. Vieme to nejak vymyslieť?” Vieme. Radi si berieme do parády nové, netradičné požiadavky.

Flexibilita v rámci onlinelessons.sk

Pre nás to znamená nemať zviazané ruky. Žiadne. Ani vaše, ani naše. Lekcie 6 svetových jazykov si viete namixovať podľa seba na každý nasledujúci mesiac. U nás si nepredplácate nezmyselné lekcie na pol roka, tri mesiace, či rok dopredu. Prečo? Lebo ako vám, tak aj nám sa život mení zo dňa na deň. Posledné roky to intenzívne zažívame na vlastnej koži. Chcene alebo nechcene. Lebo byť voči vám fér nám príde prirodzené.

Učíme lekárov.

Možno vás napadlo ako flexibilita a učenie lekárov súvisí. By ste sa čudovali 🙂 Lekcie pre doktorských klientov sú plánové z týždňa na týždeň. Plánované sú po nočných šichtách alebo neskoro večer. Ich vnútorná motivácia je obdivuhodná. Rovnako ako aj ich vnútorná motivácia. My lektori im spätne vraciame aj tú vonkajšiu.  Aký pokrok urobili za posledné lekcie, ako odvážne začali používať nové slová, nové vetné konštrukcie alebo slangy. Lebo niekedy lepšie samých seba vidíme cez oči toho druhého.

V sekcii “ponuka kurzov” máme uvedené viac menej všetko. To by nebol “ten náš online život”, keby nám nenapísala pani doktorka Heňa. “Alenka, prípravu na Goethe certifikát som nevidela vo vašej ponuke.” Ešte že vás máme. Z toho vyplýva, ak nenájdete, čo hľadáte, opýtajte sa – zvyčajne máme v talóne aj nemožné. A v tom je naša sila. Pani doktorka Henika sa už tretí mesiac pripravuje na medzinárodne platný certifikát, ktorý jej bez debaty pomôže uplatniť sa na nemeckom trhu.

Tím onlinelessons.sk je odborne a ľudsky vyskladaný tak, že funguje naplno

“Indi-vindi” sú našou obrovskou silou. V dobe “social media” sa nevyhnete tomu, aby ste nezachytili, čo iné jazykové školy tvrdia – marketingovo presvedčivo. A to, že “indi-vindi” sú neefektívne, lebo strach neprekonáte, ak nebudete rozprávať s cudzími ľuďmi. U nás nájdete len 1 TOP lektora s C1-C2 úrovňou jazyka na 1 klienta. Čo milujete je fakt, že vás “grilujeme”. Nenecháme vás učiť sa jazyk instantne. Práve naopak. Oceňujete reálne interagovať a vynájsť sa. Prvý krok robíte Vy. Dôvera vložená do našich rúk je pre nás záväzkom. A ak sa stane, že začnete rozprávať na lekciách po slovensky, obratom vás vraciame späť do “target” jazyka. Zrazu idete ako píly. Človek slovenský ľudský si zvykne situáciu uľahčiť. U nás to neplatí. To je dobré pre vás.

Vložili ste nám do rúk najvzácnejšie. Vás alebo vaše decká. Zverili ste nám váš ostych z rozprávania, z terajších alebo čias dávno minulých, a predsa tak živých. S touto premennou narábame opatrne a odborne. 8 rokov na online trhu nás to naučil. Dobre nás naučil.

Onlinelessons.sk. “Flexi” a  “indi-vindi” úplne inak, ako poznáte. Je nám cťou, radosťou, záväzkom. Ďakujeme, že nám dávate voľné ruky. Naše “know-how” je vaše. A to sa kopírovať nedá žiadnym spôsobom. Lebo neučíme len 6 svetových jazykov, my učíme vás.

Tak, a hor sa do práce! Do skorého čítania, priatelia!

P.S.: Práve nám prišiel e-mail: “Ali, ideme ubytovať Ukrajinky. Hodíš mi zopár hodín ruštiny, nech si osviežim, čo sa ako povie? Dík.” Ideme na to! Toto je tá naša flexibilita.

Ď-A-K-U-J-E-M-E, že z nás robíte tých šťastných ľudí, pre ktorých práca smie byť hobby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.