Skype lessons v číslach alebo čo všetko je za nami

Je koniec júna 2019. Vonku je 37°C a my pomaly, ale isto finišujeme školský rok 2018/2019 so Skype lessons.sk. Vo všeobecnosti mám veľmi rada sumáre. Človek vidí konkrétne, čo a koľko urobil, ako aj to, čo a koľko nestihol, prípadne mohol urobiť lepšie. Dovoľte mi, milí priatelia, vážení naši klienti zhrnúť školský rok 2018/2019 v číslach a konkrétnych činoch.


V našom tíme Skype lessons.sk máme 9 lektorov, vrátane mojej maličkosti. Na začiatku septembra 2018 sme boli len šiesti. Avšak deväť je viac ako šesť. Do nášho tímu pribudol native speakra z USA Stephana, ktorý nás vie previesť zákutiami pravého, pôvodného a nikým a ničím nenaučeného anglického jazyka. Ako ďalšiu posilu sme privítali Milku P., ktorá svojou šikovnosťou naučiť vás učiť sa jazyk s ľahkosťou si rýchlo získala klientov pre španielsky jazyk . Ako posledná lektorka k nám pribudla Danka J., ktorá je aj klientkou, aj lektorkou francúzskeho jazyka žijúcou priamo v centre diania, vo Francúzsku.


Zhrnutie 1: lektori

Anglický jazyk pre deti a dospelých učili na slovo vzatí lektori. Sú to: Martinka B., Mike Z., Dáška G., náš native speaker z USA Stephan H., a ja, Alenka M. Veľký dopyt po angličtine nás teší. Predsa je to jazyk, od ktorého sa očakáva, že ho vedia aktívne a šikovne používať takmer všetci. Miška M. a Zuzka K. nám zastrešili dopyt po hodinách nemeckého jazyka, ktorý v posledných mesiacoch stále rastie a z čoho sa my úprimne tešíme. Hodiny horúceho a temperamentného španielskeho jazyka pre nás viedla lektorka Milka P. Na záver mi nedá nespomenúť našu francúzsku madam lektorku Danku J., ktorá prenáša krajinu, v ktorej žije priamo do hodín Skype lessons.sk.


Zhrnutie 2: počet klientov

Školský rok 2018/2019 nám priniesol celkom 32 klientov rôzneho veku. Učíme „malých klientov“, ktorí s nami začali ako 8 roční – teraz sú z nich 13 až 14 ročné mladé dámy a mladí páni. Učíme aj dospelých klientov, mladšie aj staršie ročníky. Vieme pracovať s rýchlo učiacimi sa, aj tými, ktorý si vyžadujú pomalšie tempo. Citlivo vnímame všetky potreby klientov. Progres v jazyku cítia všetci.


Zhrnutie 3: počet odučených hodín

Zaujímalo ma, koľko hodín sme priemerne odučili za mesiac. Nedá sa to určiť úplne presne, keďže v priebehu roka máme sviatky, dovolenky a školské prázdniny. Napriek tomu sme sa dopracovali k zaujímavým číslam. Mesačne sme priemerne odučili 134 hodín v dĺžke 50 alebo 60 minút, čo je približne 1340 hodín (v rozmedzí od septembra 2018 do júna 2019). Nadchádzajúce leto je výnimočné tým, že sa zopár našich klientov, ktorých nazývam „borci“, rozhodli ponechať si hodiny jazykov aj počas letných horúcich mesiacov. Od roku 2014 je to po prvýkrát. Veľmi nás teší, že ani letné dni, či dovolenky nebránia v dosahovaní cieľov, ktoré si naši klienti určili.


Zhrnutie 4: počet vypracovaných, odoslaných a prijatých reportov

V závere každého mesiaca lektori Skype lessons.sk vypracuvávajú reporty, v ktorých je zhrnuté, čo sa spolu s klientom za daný mesiac naučili. Súčasťou reportov sú témy, ktorými sa zaoberali, akej slovnej zásobe, posluchom, či článkom sa venovali. V reporte nesmie chýbať komentár od lektora, aký pokrok u klienta za daný mesiac zaznamenal. Považujeme to za kľúčový motivujúci moment. Tieto reporty sú klientami považované za extra službu, ktorú si cenia a to najmä rodičia detí, ktorí sa u nás učia, majú detailný prehlaď ako a na čom sa s ich ratolesťami pracuje. Celkovo sme tento rok vypracovali 262 reportov. A aj touto cestou ďakujem lektorom, že tieto reporty pracne vyplnia.


Zhrnutie 5: počet odoslaných mailov

Sme online jazyková „škola“, ktorá komunikuje 99% cez maily a Skype. 1% tvoria SMS a telefonáty. Je to výhoda. Všetko máme v maily alebo v systéme Trello, s ktorým lektori pracujú. Za tento rok sme odoslali viac ako 900 mailov, ktorých adresátom boli naši klienti a lektori.


Zhrnutie 6: odmeňujeme našich lektorov

Mám jednu filozofiu. Dobých „zamestnancov“ si treba vážiť, oceniť ich prácu najviac ako sa dá, chváliť a chváliť, zaplatiť ich – kiež by sme ich mohli zaplatiť viac, a v neposlednom rade ich obdarovať aspoň 1x v roku a urobiť Vianoce v júni. Tento rok sme sa našim lektorom poďakovali nákupnou taškou s logom „Skype lessons.sk“, 14 GB USB kľúčom ako inak tiež s našim logom, poukážkou do kníhkupectva Martinus a niečím sladkým na nervy a pod zub.


Zhrnutie 7: záujem o hodiny od nového školského roka 2019/2020

Je to pre nás najväčší dar od našich klientov – ich vernosť, dôvera a spokojnosť. Z 32 klientov má predbežný záujem v hodinách pokračovať, či už v lete, alebo od septembra všetkých 32 klientov. Dokonca 3 rodičia prejavili záujem o výučbu ďalšieho jazyka pre ich dieťa alebo súrodenca. V závere augusta a začiatkom septembra plánujeme dať o sebe vedieť viac aj pomocou reklamy na sociálnych sieťach, či kanále YouTube. Vedieť o nás môžu aj Vaši známi, či priatelia z web stránky, ktorú do dnešného dňa navštívilo viac ako 500 ľudí, alebo z facebook-ovej fun page. Za každé odporúčanie budeme vďační.


Zhrnutie 8: čo o nás hovoríte Vy, naši klienti

Spätná väzba je pre nás nesmierne dôležitá. Pýtame si ju od našich klientov minimálne 2x v roku. Konštruktívnej kritike sa nebránime, veríme, že nás posunie ďalej. Sme len ľudia. Pochvala nás ženie vpred a hreje nás pri srdci. Dovoľte nám podeliť sa s Vami o feedback na náš projekt „Skypelessons.sk“.

 • Lucka K. Bratislava (lektori: Miska NJ, Mike AJ, Milka ŠJ)

„Určite budeme chcieť pokračovať v nemčine, angličtine, ale aj španielčine aj budúci školský rok 🙂 Adam si obľúbil všetkých svojich super lektorov, ktorí ho zakaždým posúvajú ďalej!!! Je to naozaj perfektné :).

Ja Vám tiež milá pani Alenka ďakujem za krásne maily, priania aj ústretovosť a prajem krásne leto plné krásnych zážitkov :)“

 • Frantisek Ch., Prešov (lektor: native speaker of English: Stephan)

„So Stephanom som veľmi spokojný, nemám dôvod meniť lektora.Je flexibilný v kontexte a v hodinách, čo je premena plus.“

 • Andrejka S., Žilina (lektorka Miska NJ)

„Pre mňa je radosť s Vami spolupracovať 🙂

„Dnes, keď už je znalosť cudzích jazykov pomaly samozrejmosťou a nevyhnutnosťou, chceli sme Dávidkovi nielen zabezpečiť, aby sa učil druhý jazyk, ale súčasne mu uľahčiť prácu s nemčinou v skole. A určite sa oplatilo. Aj keď v škole preberajú z nemčiny iné veci, zvláda to bez výraznejšej domácej prípravy a nosí z nemčiny samé jednotky. Takže pre nás majú hodiny určite zmysel a plánujeme pokračovať aj od septembra.”

 • Lea Zelena (lektor: Mike AJ)

„Sumar 2018/2019:

 • profesionálny prístup Vás oboch
 • spokojnosť s hodinami, diskusiami a všetko co patrí k hodine angličtiny
 • kreatívnosť p. Mika
 • pocit že je tu lektor pre mňa a pre môj progres
 • pochopenie / flexibilita zo strany Mika
 • férovosť

„Priestor na zlepšenie, tak k tejto oblasti nemám nič konkrétne, nakoľko ma hodiny maximálne bavia a napĺňajú. Baví ma taktiež prístup koordinátorky Alenky, akým štýlom komunikujte so mnou, forma mailov, a celkovej spolupráce. Takže chcem sa Vám POĎAKOVAŤ, že takéto niečo existuje, a že si to môžem maximálne v plnej spokojnosti užívať.”

 • Vladka M., Bratislava (lektor: Alenka AJ)

„Čo sa priebehu hodín týka,  ozaj nie je ani najmenej čo vytýkať, ale iba veľmi chváliť J !! Hodiny sú site na mieru 15rocnym slečnám , bavia ich, napredujú, dokonca si možno zlepšia aj známku v skole … no samé veľké plusy. Ďakujem !!! Oceňujem tiež užasne reporty, ktoré sú veľmi detailné a určite Vám zaberú veľa času. Je to ozaj nadštandardný prístup z vašej strany, čo si osobne veľmi vážim!“

 • Sarka H., Banská Bytrica (lektorka Daska AJ)

„Ďakujem Vám za krásny rok , ktorý som mohla stráviť spolu s Vami a Dáškou (AJ) a Emily (ŠJ).

Veľmi mi pomohlo doučovanie jazykov. A iný spôsob učenia ani nehľadám. Cez Skype je to pre mňa najlepšie. V lete si dám prázdniny, ale od septembra budem určite pokračovať.“

 • Alicka M., Bratsilava (lektorka Martinka AJ a Miska NJ)

„V učení by som rada pokračovala i v budúcom školskom roku a určite aj Zuzka.

Lektorky sú snaživé a trpezlivé. Nie som špongiový typ, ktorý s ľahkosťou nasáva cudzie jazyky, ale každý krôčik vpred ma poteší. A ja sa teším, že pomaly ale predsa sa posúvam. Ďakujem za to Vám – skúsenej organizátorke, trpezlivej pani Bonovej a úžasnej pedagogičke pani Michalcovej.“

 • Danka J., Francuzsko (lektorka Milka ŠJ a Zuzka NJ)

„Rovnako som Vám vďačná za kvalitne hodiny nemčiny a španielčiny. Dievčatá sú topky! Veľa ma naučili.“

 • Andy K. BA (lektorka Danka J., FRJ)

„Chcem Vám poďakovať a oznámiť Vám, že od septembra mám záujem pokračovať ďalej. Danka je úplne skvela, úžasná. Hovorím a snažím sa využívať francúzštinu všade, kde môžem, aj keď robím chyby. Ale neodradí ma to. Teším sa na Vás v septembri.“


Z celého srdca Vám úprimne ĎAKUJEME. Ďakujeme, že nám dávate možnosť zlepšovať sa, napredovať, rozvíjať sa. Ste našimi učiteľmi. Vaša dôvera, hoci to môže vyznieť ako klišé, je pre nás veľkým záväzkom nestratiť Vašu dôveru a nesklamať Vás. Práve naopak, urobíme ešte viac preto, aby ste svoje zábrany v jazyku odhodili, aby ste si splnili ciele, po akých túžite. Ste našimi motivátormi. ĎAKUJEME.


Želáme Vám pokojné, zdravé a nikým a ničím nerušené leto. Oddýchnite si, načerpajte silu, stanovte si nové ciele, sny a plány. Aj osobné, aj pracovné, aj jazykové. Teším sa na september už teraz!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.