Spoznajte lektorov Skype lessons.sk (2. časť)

Pokračujeme v predstavovaní tímu Skype lessons, ktorý bude zdokonaľovať jazykové znalosti našich malých, aj veľkých klientov počas školského roka 2019/2020. Dovoľte mi predstaviť Vám energiou nabitú, vždy dobre naladenú a v neposlednom rade odborníčku na slovo vzatú Zuzku K. Zuzka je jednou z dvoch lektoriek nemeckého jazyka. Spoznajte, kto naša Zuzka je, ako prišla k láske k nemčine, kde získala skúsenosti a zručnosti v jazyku, ako sa jej spolupracuje so Skype lessons a čo sa jej na výučbe cez Skype ráta. To všetko, ale aj oveľa viac sa dozviete v ďalšom zo série článkov „Predstavenie lektorov Skype lessons 2019/2020“.


Povolaním som učiteľka nemeckého jazyka. Žijem v Prešove, kde aj pracujem, teraz už v súkromnej firme a zaoberám sa ľudskými zdrojmi, prevažne školením a vzdelávaním zamestnancov. Rada cestujem, spoznávam nové zákutia nášho kontinentu, lyžujem, navštevujem divadlo, kino.

Nemčina je mojou srdcovou záležitosťou už 25 rokov. Priviedla ma k nej moja učiteľka nemčiny na gymnáziu, ktorej som za to dodnes vďačná. Napĺňa ma práca s ľuďmi a deťmi, ktorí sa chcú učiť, zdokonaľovať, udržiavať si svoju úroveň jazyka a sú otvorení rôznym spôsobom výuky. Po absolvovaní vysokoškolského štúdia nemeckého jazyka a literatúry som učila na gymnáziu, potom na vysokej škole ekonomického zamerania, viedla som kurzy na rôznych jazykových školách, individuálne hodiny, či hodiny rôzneho zamerania vo firmách. Moji “žiaci” ma posúvajú a dávajú mi impulzy do ďalšieho vzdelávania a zdokonaľovania sa.

Absolvovala som viacero jazykových a vzdelávacích pobytov v Nemecku. Práve ja som živým príkladom toho, že na učenie jazyka nikdy nie je neskoro. Ja som sa ho začala učiť, keď som mala 14 rokov. Takže odkaz pre všetkých, ktorí ešte váhajú: Len smelo do toho!


Pre skypelessons.sk pracujem niečo vyše roka. Zo začiatku som pravdu povediac bola trochu skeptická (asi ako väčšina :-)), lebo mám veľmi rada osobný kontakt s ľuďmi. Táto obava sa však ihneď po prvých hodinách rozplynula. Aj keď sa vidíme so “žiakmi” cez obrazovku, je to ako keby sme sedeli spolu niekde v obývačke, keďže je každý z nás väčšinou vo svojom domácom prostredí. Atmosféra je počas hodín veľmi uvoľnená. Veľmi si užívam, že mi technické vymoženosti počítačov a internetu dávajú možnosť byť viac kreatívna, nemusím sa zaťažovať tým, ako si na hodinu prinesiem notebook, nainštalujem projektor a pod.

Nemčinu využívam denne v práci. Keď som prechádzala zo školstva do súkromného sektoru, nemčina bola tým, čo u mňa najviac zavážilo, aby sa firma pre mňa rozhodla. Som schopná komunikovať s úradmi v nemecky hovoriacich krajinách na telefonickej i listovej báze, viem si prečítať a porozumieť odborným textom, zákonom v nemčine, nerobí mi problém komunikovať s rôznym typom zamestnávateľov v zahraničí v nemeckom jazyku. Práve táto schopnosť mi otvorila dvere a možnosť nazrieť do iného sveta, ktorý pre mňa znamená skoro každý deň novú výzvu. Stále sa vyskytne situácia, či problém, ktorý som ešte neriešila a musím sa s ním popasovať.

Počas nespočetných kurzov, ktoré som absolvovala v Nemecku som mala možnosť precestovať skoro celú krajinu, zoznámiť sa s mnohými zaujímavými ľuďmi, niektorí sa stali mojimi priateľmi a náš kontakt ani po 15, či 20 rokoch nezanikol. Navštevujeme sa, stretávame sa na rôznych netradičných miestach, pri rôznych príležitostiach, spája nás práve to, že ovládame nemčinu (či už je to Chorvát, Maďarka, Brazílčan či Nikaragujčan a pod.)

Nebojte sa obrazovky počítača! Je to síce len vec, ale taká malá, zázračná, ktorá ľudí spája. A ak nie počítač, ide to aj cez mobil alebo cez tablet. Oblečte si pyžamo, sadnite si na posteľ, spravte si šálku kávy alebo si postavte vedľa seba misku s pukancami a učte sa s nami nemčinu. Je to naozaj veľmi fajn! Dajte tomu šancu, neoľutujete!


V ďalšom blogu vám predstavíme Milku P. – lektorku španielskeho jazyka.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.