Rozhovor s Adamom. Pýtate sa, kto je Adam? Čítajte s nami.

Chlapec z Bratislavy. Lektori ho nezávisle od seba nazvali „mladým géniom“. Od roku 2016 ho poznáme cez Skype, kde sa pod vedením našich lektorov učí tri svetové jazyky. Áno, tri. Anglický, nemecký a španielsky. Kto je tento mladý muž, ako rozmýšľa, čo robí vo voľnom čase nám začalo vŕtať v hlave,  a preto sme sa rozhodni urobiť s Adamom rozhovor. Poďte ho s nami spoznať bližšie.


  • Vieme o tebe, Adam, že si chlapec z Bratislavy. To je tak všetko. Rada by som však vedela omnoho viac. Počúvam 🙂

Volám sa Adam a mám 13 rokov. Bývam v Bratislave.  Som tercián (ôsmak na základnej škole) a chodím do školy pre mimoriadne nadané deti. Mám mladšieho brata Viktora. Rád programujem, čítam a plávam. Svoj voľný čas trávim prevažne hraním sa so svojim mladším bračekom.

  • Dôvod, prečo sme sa rozhodli urobiť s Tebou rozhovor je, že sa s nami, so Skype lessons.sk učíš 3 svetové jazyky už nejaký ten rok. Prečo si sa rozhodol práve pre angličtinu, nemčinu a španielčinu?

Angličtinu sa učím už 8 rokov. Je to môj najobľúbenejší jazyk. V budúcnosti by som chcel žiť v UK. Angličtina ma naozaj baví a dá sa s ňou dohovoriť takmer všade. Uvedomujem si však, že ak sa chcem v UK aj zamestnať angličtina mi nepostačí, preto som za začal ucíť aj nemčinu a španielčinu.

  • Všetci traja lektori, ktorí ťa učia, ťa nezávisle od seba nazvali „mladým“ géniom. Sú pre Teba jazyky naozaj „a piece of cake?“ Ktorý z 3 jazykov, ktoré sa s nami učíš /anglický, nemecký a španielsky/ ťa baví najviac? Prečo?

Najviac ma baví angličtina. Podľa môjho názoru mi aj ide najviac. Angličtinu sa učím najradšej, lebo viem, že ju do budúcnosti potrebujem najviac. Vízia, že raz budem žiť v Spojenom kráľovstve je pre mňa dosť dobrou motiváciou.

  • Chalani a dievčatá v Tvojom veku trávia čas aj menej zmysluplne ako učením sa jazykov. Máš nejaký konkrétny cieľ, prečo sa jazyky učíš?

Áno, ako som už spomínal mojím snom je žiť v UK. Viem, že bez jazykov sa nepohnem a aj keby som mal ostať na Slovensku aj tu sú cudzie jazyky veľmi dôležité pri hľadaní si práce. V budúcnosti by som sa chcel učiť aj francúzštinu.

  • Učíš sa cez Skype. Spolupracujeme spolu už 3. rok. Čo sa Ti páči na tejto forme učenia?

Je to niečo nové – inovatívne. Veľmi sa mi páčia interaktívne metódy učenia. Na Skype lessons.sk sa mi veľmi páči konverzácia medzi učiteľom a žiakom.

  • Si mladý chalan a myslím si, že robiť cvičenie za cvičením ťa až tak nebaví. Učenie cez Skype predsa ponúka širšiu paletu možností ako učiť. Aké typy cvičení máš najradšej ty?

Najradšej mám krátke videá a čítanie. Je to naozaj veľmi zaujímavá metóda výučby a veľmi sa mi páči.

  • Jazyky sú „živé organizmy“. Ako ich reálne v dennodennom živote využívaš ty? A ktorý jazyk používaš najčastejšie

Najčastejšie využívam angličtinu. Využívam ju dennodenne: čítam knihy v angličtine, pozerám v angličtine seriály, filmy, videá a takisto v nej aj programujem.

  • Ak by si mal odporučiť Stephana /ANJ/, Mišku /NJ/ a Milku /ŠJ/ pre svojich kamošov a tento spôsob učenia sa cez Skype. Urobil by si tak alebo radšej by si pomlčal? 

Rozhodne by som to tak urobil. Najmä deťom, ktorým jazyky nejdú.  To  im naozaj môže pomôcť. Taktiež  by som to odporučil aj deťom, ktorých jazyky bavia a chcú ich v budúcnosti využiť a zdokonaľovať sa v nich. Je to naozaj super. Lektori, ktorých som doteraz mal boli perfektní. Veľa ma naučili a stále učia.

Adam v kocke:

Najobľúbenejšie jedlo: Krevety

Najobľúbenejší nápoj: čaj

Najobľúbenejšia farba: modrá

Najobľúbenejšia hudobná skupina: Gleb

Najobľúbenejší film/seriál: Disenchantment

Najobľúbenejší predmet v škole: Angličtina

Najobľúbenejšie zviera: Mačka

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.