Otvorili sme nove kurzy pre najmenších!

Podarila sa nám veľká vec. Na prelome mája a júna 2020 sme odštartovali 1. skupinový kurz pre deti vo veku 4-6 rokov pod vedením lektorky Moniky a individuálne kurzy pre deti vo veku 6 rokov. Doposiaľ tieto vekové skupiny boli pre našu platformu tabu. Našou podmienkou pre detské kurzy bol prebiehajúci alebo ukončený 2. ročník základnej školy. Boli ste to opäť Vy, kto nám dal chrobáka do hlavy. A keď sa chce, všetko sa dá. A my sme chceli.


Ako sme začali a ako učíme skupinový pre-school kurz?

Situácia spojená s vírusom COVID – 19 nám pomohla. Hoci učíme prostredníctvom Skype už 6 rokov a na trhu online jazykových kurzov nie sme nováčikovia, môžeme povedať, že rodičia aj deti začali tejto forme výučby viac dôverovať. Nič iné im neostávalo, keďže všetci boli hodení do vody a učili sa plávať. Na našom Facebooku a Instagrame sme ponúkli skúšobnú hodinu anglického jazyka pre 4-6 rokov zdarma. Boli sme milo prekvapení počtom nahlásených detí. Úprimne, až sme sa zľakli a oblial nás pot, či očakávania ako detí tak aj dospelých naplníme. 🙂

Kurz je vedený na slovo vzatou lektorkou Monikou, ktorá má niekoľko ročné skúsenosti vo výučbe pre-school detičiek v anglických škôlkach a je sama mamou dvoch chlapcov. Pre-school hodiny trvajú 40 minút a počet detí v jednej skupine je 4. Učíme hravo.  Spievame, tancujeme, hráme divadielka, kreslíme, skáčeme, či deti sa hrajú na učiteľov. A to všetko v cieľovom anglickom jazyku. Dôležitá je aj asistencia rodiča alebo staršieho súrodenca vzhľadom na technike záležitosti, s ktorými sa deti nevedia stále vysporiadať samé napriek tomu, že sú veľmi šikovné v obsluhovaní technológií.

Po trial hodine sa nám podarilo získať si srdiečka 4 detičiek ako aj ich rodičov. Ďakujeme Vám!


Učíme aj čerstvých predškolákov a prvákov základných škôl.

V čom je iné učenie jazyka 6 ročných detí od 8 ročných?

Vekovej skupine detí, ktorá nevie čítať a písať sme sa pekných 6 rokov vyhýbali. Úprimne, tejto myšlienke sme sa ani hlboko nevenovali. Zdalo sa nám to kúsok nemožné. Až prišla požiadavka zo strany rodičov. A my sme si povedali, prečo to neskúsiť?! Sadli sme si, googlili dostupné a metodicky vyhovujúce materiály, vytvorili vlastné a vyskúšali sme trial individuálne hodiny so 6 ročnými klientami.


Deti sú najúprimnejšie.

Deti v tomto veku čítať ani písať nevedia. Pri príprave týchto hodín nám najviac pomohlo vžiť sa do roly dieťaťa, pre ktoré majú písmená rovnaký význam ako pre nás čínske znaky. Jediné čím môžeme disponovať sú zvuk a obraz. A tak to robíme. Uznávame, príprava materiálov nie je jednoduchá. O to väčšia radosť prichádza s úspechom odučených hodín. A verte mi, deti sú najlepším zrkadlom vašej prace. Oni nezvyknú klamať. Ak sa im hodiny nepáčia, povedia Vám to priamo. Ak sa im páčite, vybozkávali by Vás cez monitor. 🙂

Hodiny anglického jazyka pre 6 ročné deti sa už viac podobajú hodinám v škole. Hodiny sú síce vedené hravou formou, zároveň dieťa sa venuje webovým linkom, chant-om, songom, obrazovým kartám a jeho pozornosť je plne venovaná lektorke a téme, ktorú spolu objavujú. Tieto hodiny trvajú 30 minút vzhľadom na znižujúcu sa pozornosť deti v tomto veku pri jednej činnosti.


Máme lektorov, ktorí učia deti. Máme lektorov, ktorí učia teens a dospelákov.

Pre našu platformu Skype lessons.sk je kľúčové, aby jej lektori boli spokojní. Vychádzame z presvedčenia, že iba spokojný lektor vie podať výkon, ktorý vtiahne srdce klienta do jazyka. Máme lektorov, ktorí sa špecializujú na výučbu detí pre-school a prvého stupňa, lektorov pre teens a dospelákov. V našej “skajpáčskej” lektorskej rodine platí nepísané pravidlo: “nikoho nenútime učiť vekovú skupinu, ktorá mu nie je blízka.” Nevidíme význam v tlačení lektorov do vecí, v ktorých sa necítia doma. Sme si istí, že by sa to odrazilo na našich hodinách, ktoré Vám šijeme na mieru.

Nikdy by nám nenapadlo, že v závere školského roka otvoríme konceptovo nové kurzy. Nikdy nehovorte nikdy. A my nikdy nehovoríme nikdy. Učenie malých deti považujeme za kľúčové. Ešte stále prevláda názor, že učenie malých detí je najjednoduchšie, stačí, aby vedeli farby, zvieratká, čísla do 10, a ešte nejaké to jedlo. S rukou na srdci môžem prehlásiť, že som učila pre-school, prvý stupeň, gymnazistov a dospelákov – všetkých len v cieľovom jazyku. Človek po hodine s pre-school a malými deťmi je “squeezed out”, zároveň pri žiadnej inej vekovej skupine som nevidela taký rýchly progres v jazyku ako s touto skupinou malých ľudí. Preto:


Dať kvalitný základ jazyka deťom považujeme za kľúčové. Deti sa neboja rozprávať , neboja sa robenia chýb, nehanbia sa, sú ako špongie nasávajúce jazykové znalosti bez toho, aby vedeli, že sa učia. Preto by sme boli nerozumní, keby sme do nich nevložili to najlepšie a najkvalitnejšie z jazyka, čo im vieme ponúknuť.

Tešíme sa už teraz, čo nové nám prinesie september.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.