Našu „Skype Lessons“ prácu si feedbackujeme počas leta. Pozrite sa s nami na neľahký rok 2019/2020.

Minuloročný blog tykajúci sa bilancovania roka 2018/2019 som začínala vetou: „Vonku je 37°C“. Dnes sme v druhej polovici júla 2020 a takúto teplotu sme tu hádam tento rok ani nezaznamenali. Zaznamenali sme však situáciu spojenú s vírusom COVID – 19, ktorú nikto z nás nečakal. Čo nám tento rok priniesol? Čo nám vzal? Ako sa nám darilo a s čím sme bojovali?


Pozývam vás pozrieť sa do zákulisia platformy skypelessons.sk roku 2019/2020.

Zhrnutie 1: lektori

Písanie blogov ako také má jednu obrovskú výhodu. Dopátrate sa informácii. 🙂 Pripomeniete si infošky, ktoré vás buď potešia, alebo tie, ktoré si radšej hodíte do spomienkového optimizmu. Buďme však vecní! Počet našich lektorov sa od roku 2018 dvojnásobne zvýšil. Dnes naša platforma sa vie pochváliť 12 lektormi štyroch svetových jazykov – anglického, nemeckého, španielskeho a francúzskeho.  Tento rok sa náš tím obohatili o 3 anglických lektorov – Evka L., Monika P. a native speaker Barry O. Dopyt po nemeckom, španielskom a francúzskom jazyku sme dokázali pokryť našimi už stálymi lektormi – Zuzkou, Miškou, Milkou a Dankou. Ich rozpisy hodín pomaly, ale isto dosahujú maximum, z čoho sa úprimne tešíme.


Zhrnutie 2: počet klientov

Školský rok 2019/2020 nám priniesol 71 klientov. Minulý rok vás bolo 32. Viac ako dvojnásobok nás veľmi prekvapil. Prekvapil nás nárastom firemných ako aj detských kurzov. Prekročili sme naše očakávania. Každý nový klient pre nás znamená obrovskú zodpovednosť. Sen o „Skype lessons“, ktorý vznikol na balkóne sa stal realitou. Nestalo sa to z večera do rána. Trvalo to 6 rokov. Nemali sme sa kam ponáhľať. Sme za Vás neskutočne vďační. Od iných jazykových škôl sa líšime viacerými atribútmi. Najväčším je, že nevidíme za všetkým business. Vaša vernosť a odporúčania sú našou jedinou reklamou. Obrovské ĎAKUJEME! S číslom nad 50 sme ani nesnívali.


Zhrnutie 3: počet odučených hodín

Mnohokrát v nasadení povinností si nestíhame všimnúť koľko hodín naša platforma odučila mesačne. Vzhľadom na fakt, že 99% našich kurzov sú individuálne hodiny šité pre klientov na mieru, hodiny sa nám rátajú jednoducho. Vzdelávame nových, ale aj dlhoročných klientov, ktorí sa na nás obracajú s požiadavkou učenia sa nových jazykov. Učíme približne 83 hodiny týždenne, čiže viac než 332 hodín mesačne v dĺžke 30, 50 60 alebo 90 minút. V porovnaní s minulým rokom /2018-2019/, kedy sme odučili okolo 134 hodín mesačne sa z nárastu hodín úprimne tešíme. Dávate nám tým spätnú väzbu, že to, čo robíme, robíme dobre. Kvalita pre nás bude stále znamenať viac ako kvantita. Tá prichádza sama. Zároveň, leto 2020 je druhým letom, kedy počet klientov prihlásených na jazykové kurzy počas mesiacov júl a august vzrástol trojnásobne oproti minulému roku. Dospelí klienti nás potešili zo záujmu o lekcie , ale detské kurzy nás dostali do kolien. Deti prázdniny milujú! Kto by ich nemal rád. Deti s nami toto leto ostali. Samé chceli! Ste šikovní, rozumní a múdri. Pre nás je to česť učiť Vás.


Zhrnutie 4: Nové kurzy odštartované v roku 2020

Skupinový kurz pre deti vo veku 4-6 rokov. Je to jeden z kurzov, ku ktorým nás priviedla tzv. „korona“. Detičky ostali doma a ruka v ruke s lektorkou Monikou sme rozbehli prvý skupinový kurz v počte 4 detí vo veku 4-6 rokov. Prvá skúsenosť, úplne nová, iný typ výučby. Novým myšlienkam sme vždy naklonení. Hodina pre deti trvá 40 minút a je plná prekvapení, aktívneho zapájania detí do výučby a srandy. Lebo len ak deti niečo zaujíma, vtedy je to zmysluplné.

Individuálne kurzy pre predškolský a ranný školský vek /5,5 – 6 rokov/. Ďakujeme, Vám milí klienti, že ste nás oslovili s požiadavkou individuálnych kurzov pre pred-školákov a prváčikov. Nebolo úplne najjednoduchšie nájsť spôsob ako učiť deti, ktorých zručnosť čítať je nulová alebo len minimálna. Zároveň, našou snahou je vžiť sa do role dieťaťa. Učíme len v cieľovom jazyku, prostredníctvom webových linkov, kde sa kombinujú obrázky, zvuk a náš vklad. Využívame kreslenie, flash-karty, plyšové hračky, a nami vyrobené materiály. Tešíme sa z pokrokov týchto malých angličtiny chtivých deti. Deti sú špongie. Stačí veľmi málo, aby deti získali veľké vedomosti. Je nám cťou, že rodičia s nami spolupracujú, pomáhajú detičkám pracovať s myškou, že sú nápomocní. Hodiny pre deti predškolského a ranného školského veku trvajú 30 minút. Tento typ individuálnych hodín je vedený koordinátorkou platformy Skype lessons.sk, Alenkou.

Príprava na prijímacie pohovory pre bilingválne gymnázia. Tento typ kurz vznikol ako druhy výplod „korony“. Školy sa zatvorili tesne pred oficiálnym termínom prijímacích skúšok na bilingválne gymnázia. Nikto nevedel, či prijímačky budú alebo nebudú, nikto nechcel vyjsť z prípravy na tento typ skúšky, keďže si vyžaduje dril. Tento školský rok 2019/2020 sme od marca do júna pripravovali 6 tínedžerov z Bratislavy na prijímacie pohovory na špičkové bilingválne gymnázia na úrovni B2. Je nám cťou, že sme mali možnosť spolupracovať s múdrymi, rozumnými, mladými 14-15 ročnými ľuďmi, ktorých motiváciou je vzdelanie, ktorých sme mohli previesť zákutiami „malých“ rozdielov v jazyku, ktoré poukážu na veľký rozdiel vo výsledku. Lektori, ktorí sa venovali vedeniu tohto kurzu boli Evka, Mike a Alenka. Radi sa pochválime, že všetci 6 študenti boli prijatí na bilingválne gymnáziá a všetci z nich mali z anglického jazyka viac ako 90%. Gratulujeme, boli ste veľmi šikovní!


Zhrnutie 5: odmeňujeme našich lektorov

Aj toho roku sme odmenili našich lektorov dvakrát. V decembri 2019 a v júni 2020. Je to ta najmilšia časť mojej práce, keď môžem našim lektorom poslať maličkosť za ich prácu, za ich prípravy na hodiny, za odučené hodiny, za ich komunikáciu ako so mnou, tak aj s klientom. V zime sme poďakovali lektorom bio levanduľovým vreckom, ručne vyrobeným mydlom s našim logom, sypaným čajom a darčekovou poukážkou od Martinusu. Júnový „Mikuláš“ sa niesol v znamení: „nepopáľ si jazyk, lebo ta živí.“ J Naši lektori boli obdarení štýlovým hrnčekom s našim logom, balzamom na pery, darčekovými poukážkami od Martinusu a „ďakovnými kartami“ od ich klientov a od koordinátorky Skype lessons.sk. Je to ta najkrajšia časť mojej práce, kedy lektorom, ktorých som nikdy osobne nestretla, môžem poslať kúsok radosti do ich domovov za ich skvelo odvedenú prácu.

 

Zhrnutie 6: záujem o hodiny od nového školského roka 2020/2021

V mesiacoch máj a jún naši klienti prijímajú do svojich mailových schránok mail obsahujúci informáciu ohľadom predbežného záujmu o hodiny cudzích jazykov od septembra 2020. Zdá sa, že záujem o hodiny s nami neklesá. Väčšina našich klientov má záujem pokračovať s nami od nového školského roka, par ľudí je v móde „možno“ vzhľadom na situáciu zapríčinenú vírusom COVID – 19. Váš záujem o naše hodiny je pre nás obrovským záväzkom a stále viac a viac rastúcou zodpovednosťou. Ďakujeme Vám!

Zhrnutie 7: Čo o nás hovoríte vy, naši klienti

Bez spätnej väzby naša platforma nevie fungovať. Je pre nás kľúčová od prvopočiatku. Zdá sa, že to bol múdry krok pýtať si pravidelný feedback od našich klientov. Zaspať na vavrínoch nechceme, konštruktívnu kritiku prijímame, snažíme sa meniť veci k lepšiemu a zároveň nás vie potešiť, ak ste s nami spokojní.

 • Nelka Z., Bratislava (lektorka Dáška, ANJ)

„Dášku sme si hneď všetci obľúbili a patrí jej naša veľká vďaka.  Budeme veľmi radi, ak sa našej Nelky ujme aj v ďaľšom školskom roku, uvažujeme  prihlásiť aj našeho syna Mateja. Ešte k Dáške, našej Nely sa páčil jej humor, trpezlivosť a dokázala z nej vytiahnuť aj nevytiahnuteľné :)“

 • Lucka K., Bratislava (lektorka Evka, ANJ)

„Evka sa pre mňa stala veľkou inšpiráciou. Je to silná, odhodlaná žena, úžasná lektorka angličtiny veľmi dôsledná, pracovitá a nesmierne vtipná :).Veľmi veľa ma naučila, posunula a posúva vpred za čo som jej nesmierne vďačná. Hodiny s ňou sú vždy výborné J. Je to pre mňa úžasná žena a stala sa súčasťou môjho života, teda pre mňa PRIATEĽKA :)”

 • Martinka V., Košice (lektorka Dáška, ANJ)

„Pri Dáške som pochopila, že až taká blab z angliny nie som. Ďakujem!”

 • Ninka C., Bardejov (lektorka Evka, ANJ)

„Ninka by rada Evke odkázala, že sa vždy teší na hodiny s ňou, že je pri nej odviazaná a má pocit, ako by ju poznala dlho, pritom sa nikdy osobne nestretli. Zaujímavé. Ďalej, že sa za taký krátky čas naučila veľa nového. Oni si proste pokecajú o všetkom jak staré známe – psíky, deti, šport. Ďakujeme.“

 • Zuzka M., Bratislava (lektorka Evka, ANJ)

„Lektorka Evka je skvelá učiteľka, ja by som jej dala 1*. Veľké ďakujem.“

 • Ivetka V., Nové Zámky (lektor Mike, ANJ)

„Mike je super učiteľ, spolupracuje sa mi s ním veľmi dobre, na hodiny sa naozaj teším, pretože sú veľmi pružné, hodina tým pádom ubehne veľmi rýchlo, úlohy sú  “šité na mieru”. Donúti ma  zamýšľať sa nad jazykom iným spôsobom, ktoré by ma nikdy nenapadli. Nesmierne si vážim jeho prácu a ďakujem mu za trpezlivosť.“

 • Juraj S., Bratislava (lektor Mike, ANJ)

„Veľké ďakujem! Mňa osobne hodiny s ním veľmi bavia. Už zo samej podstaty je určite výučba jeden na jedného asi najefektívnejšia, čiže mám vždy dostatok priestoru používať angličtinu aktívne.

Pokiaľ potrebujem pomôcť, tak Mike vždy reaguje. Ak je potrebné, tak ma opraví, skoriguje. Myslím si, že od prvej lekcie sme si našli systém, ktorý obom vyhovuje a vždy si veľmi dobre pokecáme. Takže ja som nadmieru s našou spoluprácou Spokojný :). „

 • Peter B., Bratislava (lektor Mike, ANJ)

„Dakujem za trpezlivosť. Dakujem za kazdomesacnu spatnu vazbu – vzdy som ju cital dvakrat a vzdy som si myslel, ze je o niekom inom :). A dakujem aj za tie domace ulohy, ktore mi zarucene vedeli pokazit vikend, vzdy som sa pri nich neuveritelne zapotil, ale su super a posuvaju dopredu. A dakujem za vzdy prijemne hodiny.”

 • Adam K., Bratislava (lektorka Milka, ŠJ)

„Milka ma veľmi posunula v španielčine dopredu za čo som jej veľmi vďačný.”

 • Emmka B., Žilina (lektorka Milka, ŠJ)

„Páni učiteľka je milá a hodiny s ňou rýchlo ubehnú.”

 • Daniel K., Košice (lektorka Miška, NJ)

„Ďakujeme veľmi pekne za podporu a pomoc pri štúdiu. Hodiny sú zaujímavé, poučne ale aj zábavné. V tomto zložitom čase je takáto forma doučovania o to prospešnejšia, že pri minimálnom kontakte so školou si Daniel udržiava vedomosti, ktoré má. Sme vám veľmi vďační.“

 • Viky R., Košice (lektorka Miška, NJ)

„K mojej lektorke Miške môžem povedať, že ma veľmi motivovala, aby som mala zo seba dobrý pocit pri učení nemeckého jazyka, aj keď som robila menšie pokroky, nikdy som nemala pocit že sa zlepšujem v jazyku pomalým tempom. Vždy mala veľmi dobrú náladu, čo mi zlepšilo deň, a taktiež mi to spríjemnilo celú hodinu doučovania. Potom jej chápavý prístup, ochota sa dohodnúť, humor. Takže z mojej strany veľká spokojnosť :)“

 • Alica M., Bratislava (lektorka Miška, NJ)

„Za seba môžem povedať, že po prázdninách sa k učeniu nemčiny určite vrátim k skvelej lektorke Miške, ktorá je úžasná pedagogička  a skvelý človek. Pri nej si nemčinu musí obľúbiť každý. Chválim, akým tímom disponujete.“

 • Adam K., Bratislava (lektorka Miška, NJ)

„Miška je super lektorka nemčiny, ku ktorej som si vybudoval veľmi pozitívny vzťah. Mám ju rád a vďaka Miške si postupne budujem pozitívny vzťah k nemčine, jej hodiny sú super. Ďakujem :)”

 • Adrián B., Žilina (lektorka Miška, NJ)

„Ďakujem že hodiny nemčiny v škole sú ľahké a nemusím sa na ne veľa učiť.”

 • Danka J., France (lektorka Zuzka, NJ)

„Zuzke chcem vyjadriť obrovské ďakujem za úplne perfektné hodiny. Ako lektorku by som ju nemenila. Má vynikajúcu nemčinu a hodiny sú vždy tip top pripravené. Danke schön!“ 

 • Emka O., Košice (lektorka Zuzka, NJ)

„Milá pani lektorka Zuzka, hodiny s Vami sa mi veľmi páčili. I keď som mala za sebou ťažký deň, zakaždým ma potešilo ako ste sa vždy na začiatku usmiali a ja som mala pocit, akoby všetko ostatné v podstate ani nevadilo. Taktiež Vám ďakujem, že ste boli so mnou trpezlivá, i keď som robila dookola tie isté chyby. 🙂 Odkedy som sa na tento kurz dala, začala som mať nemčinu omnoho radšej a myslím, že práve i vďaka Vám. Už teraz sa teším na ďalšie spoločné hodiny.“

Zhrnutie 8: Čo nám jún 2019 – august 2020 dal a čo nám vzdal

Nikto sme so situáciou spôsobenou COVID – 19 nepočítali. Mnoho ľudí si myslelo, že záujem o naše hodiny vzrastie rýchlosťou blesku. Tušili sme, že to tak nebude. Áno, školy sa síce zatvorili, výučba prešla do online priestoru, kde my pracujeme siedmy rok. Zároveň mnoho ľudí stratilo prijem, korporácie nám dali „stop“ na výučbu jazykov, keďže boli nútení znížiť všetky vydaje na minimum a nikto z nás nevedel, ako sa situácia bude vyvíjať a ako dlho bude trvať. Veríme, že všetci naši „stand-by“-isti sa od septembra vrátia k do našich „Skype“ kruhov. Veľmi sa na nich tešíme a úprimne si želáme, aby sa situácia spojená s COVID – 19 už nezopakovala.

Cez “koronu” nebolo nám ľahko. Zladiť rodinný a pracovný život nebolo easy. Mnohí z nás sme museli zmeniť mód vo vnútornom nastavení. Dni plynuli inak. Naučilo nás to pokore, využívaniu času na maximum a tešili sme z vecí, ktoré sme pred tým brali za samozrejmosť. V neľahkom čase sme si boli navzájom oporou a to Vám nezabudneme!


ĎAKUJEME VÁM. Z celého srdca, že ste a že sa Vám naše hodiny, ktoré šijeme na mieru, páčia. Obrovské ďakujeme za to, že ste našimi hnacími motormi, obrovskými motivátormi, že vďaka vám vieme rásť a prinášať nové veci na trh s cudzími jazykmi. V mene celého tímu Skypelessons.sk vám želáme zdravé, a ešte raz ZDRAVÉ a pokojné leto. V mene mojom Vám s obrovskou pokorou ďakujem, že ste mi splnili sen, kedy sa zo môjho hobby stala moja práca. Ostávame na zemi, sny máme zapísané v zošite a na chladničke. 🙂 Čas ukáže, čo nám „Skype život“ prinesie. My sa na Vás už teraz neskutočne tešíme.  Jazykom ZDAR, priatelia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.